Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 1 березня 2013 р.

ДОРОГА В ДОРОСЛЕ САМОСТІЙНЕ МАЙБУТНЄ? Можливості, Потреби, Проблеми випускників інтернатних закладів





Громадсько-молодіжна організація «Братерство сиріт» та Тернопільський обласний Благодійний фонд «Майбутнє сиріт» розпочинають комплексну тренінгову Програму «На порозі дорослого самостійного життя» з підготовки вихованців інтернатних закладів Тернопільської області до самостійного життя.

Опис проблеми: Діти-сироти є однією з найбільш соціальнозанедбаних і найменш психологічно захищених спільнот нашої країни. Сирітське середовище акумулює в собі найскладніші проблеми соціального становлення повноцінної особистості. Сирітство залишає незагоєний слід у душі дитини, позначається на психології особистості. При виході зі стін інтернатів колишні вихованці часто виявляються не готовими до самостійного життя у суспільстві, безпорадними у вирішенні проблем дорослого життя. Матеріальні труднощі, відсутність підтримки збоку батьків посилюють у них розгубленість щодо вибору власної лінії поведінки у взаємодії з навколишнім світом. Не вміючи обстоювати свої права та інтереси, вони часто не можуть протистояти достойною поведінкою соціально-психологічному тиску.

Мета тренінгової Програми: Розвиток у вихованців інтернатних закладів соціально-психологічних умінь та навичок, необхідних для самостійного життя у суспільстві, активізація здатності до конструктивної самостверджуючої поведінки; розвиток здатності самостійно вирішувати життєві проблеми, бути наполегливими та цілеспрямованими, мати ціль у житті та знати як її досягнути.
Стратегічна мета: Навчити дітей бути корисними суспільству. Допомогти  їм успішно перейти від державної опіки до дорослого, самостійного життя.

Теми тренінгових занять, включених до Програми:
«Я – особистість. Навички спілкування»;
«Вибір життєвого шляху. Як правильно розпоряджатися часом і грішми»;
«Дружба, кохання, сім’я: грані невідомого. Я і моє репродуктивне здоров’я».

Цільова аудиторія: 50 вихованців інтернатних закладів Тернопільщини:

  • ·      Коропецький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою;
  • ·      Новосільський обласний спеціальний навчально-виховний комплекс;
  • ·  Бережанська обласна комунальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання;
  • ·      Тернопільський дитячий будинок для дітей шкільного віку.
Дати та місце проведення тренінгів:
15-17     лютого        2013 р. – приміщення Тернопільського Центру Зайнятості;
15-17     березня      2013 р. – приміщення Тернопільського Центру Зайнятості;
12-14     квітня          2013 р. – приміщення Тернопільського Центру Зайнятості;
22-25     березня      2013 р. – приміщення конгрес-центру «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського;
17-20     травня        2013 р. – підсумковий зліт учасників тренінгової Програми
(Місце проведення ще невизначено).

Тренерський склад:
Кізь Ольга Богданівна – доцент кафедри психології ТНПУ ім.В.Гнатюка, канд. психологічних наук, сертифікований тренер Програми розвитку ООН.
Вакалюк Ірина Зіновіївна – студентка 4-курсу психолого-педагогічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка;
Папіш Іван Іванович, Чекушкін Євгеній Дмитрович, Мамус Юрій Володимирович – викладачі-педагоги, постійні успішні тренери-волонтери Програм, члени ГО «Християнський Центр розвитку підприємництва «Успіх».


Наші Партнери та спонсори: ПАТ «Тернопіль-Готель» (безкоштовне проживання вихованців-учасників), Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського (безкоштовне проживання та надання приміщення для проведення тренінгу), «Глобальний фонд дітей» США (забезпечення учасників канцтоварами, трансфер учасників, та оплата роботи кваліфікованих тренерів), Тернопільський Центр зайнятост (надання приміщення для проведення тренінгів), ТОВ «Ант», ТОВ «Декор» (допомога в організації кава-пауз), ТОВ «Видавництво «Школярик» (виділення зошитів), Християнський Центр розвитку підприємництва «Успіх» (забезпечення волонтерської роботи й підготовка матеріалів тренінгів), ТОВ «Аскор-Україна», Арт-клуб «Шинок», Збаразький КХП, бари-кафе-ресторани «День і Ніч», «Сьоме небо», «Тернозавр», «Чікен-Хат», «Каштанова ресторація», «Стара піцерія», «Пиріжкова хата», «Хутір» (часткове забезпечення харчуванням) і Тернопільська міська рада (забезпечення перевезення учасників Програми по місту).


Запрошуємо до співпраці:
§  бази відпочинку та оздоровлення для проведення підсумкового зліту учасників тренінгової Програми (50 дітей-сиріт) у травні;
§  авторів для випуску щоденника з корисною інформацією для випускника (освіта, пільги та гарантії, житлові та земельні питання, працевлаштування, реєстрація та паспорт, здоров’я та правильне харчування; перелік установ та організацій, які надають соціальні послуги);
§  органи виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
§  представників бізнес-структур;
§  громадські організації та благодійні фонди, зацікавлених осіб.

Тренінгові програми підготовки до самостійного життя учнів 9-11 класів інтернатних закладів Тернопільської області проводяться щорічно, починаючи з 2010 року. Час, інтелектуальні, фінансові та психологічні ресурси, якими ми ділимося з дітьми-сиротами, – це реальна і дієва допомога. Такого роду тренінги – це інвестиції у майбутнє дітей-сиріт Тернопільщини. 

Немає коментарів:

Дописати коментар