Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 29 квітня 2011 р.

ВЕЛИКОДНІЙ ДАРУНОК ДІТЯМ, ЯКІ МРІЮТЬ ПРО СІМ’Ю


Сподівання 41 представника від соціально-шефських родин були несподіванкою для 58 дітей з чотирьох шкіл-інтернатів та сиротинців Тернопільської області, які отримали нові враження, знайомства, життєві погляди та набули й закріпили, впродовж п’яти днів, навички під час Великодніх свят у 2011 році. Отож, на Тернопільщині з 2006 року проходить традиційна обласна суспільно-доброчинна програма «Подаруйте радість дитині на Великдень у родині», яку ініціювало вшосте Громадсько-молодіжна організація «Братерство сиріт». 82 родини, які зареєструвалися до 10 квітня 2011 року, зголосилися прийняти в гості 104 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 5-ти до 18-ти років, на період Великодніх свят (з 22 квітня по 26 квітня 2011 р.) з шести інтернатів та сиротинців Тернопільщини (м.Тернопіль, смт.Коропець, м.Бережани, смт.Гримайлів, с.Петриків). У порівнянні з іншими роками, це найкращий результат у 2011 році, щодо кількості бажаючих соціально-шефських родин. Таким чином, підбір дітей у родини за конкурсною основою здійснювали педагогічні колективи навчально-виховних закладів, де навчаються і виховуються діти, які перебувають під опікою держави. Серед 41 соціальної родини, які стали учасниками згаданої програми, 20 з них – це новозареєстровані родини. Із 82 родин, які зголосилися взяти участь шість родин отримали відмову згідно причин, які опубліковано в http://ternopilorphans.blogspot.com.
Отож, 28 новозареєстрованих родин (16 родин з м.Тернополя + 12 родин з районів) та 7 колишніх родин (попередніх учасників щорічної програми), яким не було підібрано дітей та були повноцінними учасниками програми, не брали дітей з сиротинців через наступні обставини й умови:
Таким чином, із 76 родин, 54% - отримали позитивний результат, а 46% - відмовлено у задоволенні. Згідно з усними відомостями від керівників навчально-виховних закладів, які брали участь у даній програмі (смт.Коропець, м.Бережани, смт.Гримайлів, м.Тернопіль), діти, які були чемними й старанними та всі менші діти потрапили до родин в період на п’ять днів: з 22 по 26 квітня 2011 р.
В таблиці 1 наведена статистичні дані по кількості учасників згідно програми-акції та родин по районах і місту Тернополю, які виявили бажання взяти участь у 2011 році на Пасхальні свята.
Таблиця 1
Найменування регіону в Тернопільській області
Заг.к-сть родин, які беруть участь у 2011 році на Пасхальні свята
К-сть новозареєстрованих родин на Великдень-2011
К-сть зареєстрованих родин учасників програми, згідно бази даних
місто Тернопіль
36
27
105
Бережанський район
2
2
6
Борщівський район
-
-
1
Бучацький район
4
-
11
Гусятинський район
4
1
6
Заліщицький район
-
-
-
Збаразький район
4
2
17
Зборівський район
1
1
7
Козівський район
1
1
3
Кременецький район
2
1
6
Ланівецький район
3
2
9
Монастириський район
-
-
1
Підволочиський район
3
2
7
Підгаєцький район
-
-
1
Теребовлянський район
6
2
17
Тернопільський район
13
9
33
Чортківський район
1
1
2
Шумський район
2
2
4
РАЗОМ:
82
53
236

За підсумками даної програми – це наймасштабніша програма у порівнянні з іншими роками, починаючи з 2006 року. Адже кількість соціально-шефських родин, вперше зареєстрованих і колишніх, перевищила навіть піковий 2008 рік. А тому, зусилля щодо розробки, виготовлення й поширення соціальної реклами не були марними, завдяки постійному партнеру-меценату акції колективу ТОВ «Видавництво «Підручники і посібники», медіа-партнерам УХ-радіо, телекомпанії «ТV-4», радіо «Шарманка», вилучному радіо, Тернопільській інтернет-газеті "Про все", видавництвам газет «Тернопіль вечірній», «У кожний дім», «Вільне життя плюс», «Свобода», «Місто»,медіа-корпорація «RIA плюс», частина районних газетних видань, а також агенції «Стерео Арт», ПП «Студія друку», АРТ дизайн, рекламній агенції «Партнер», У співпраці з Тернопільською міською радою, а саме з міським головою Сергієм Віталійовичем Надалом було організовано й проведено прес-конференцію з поширенням даної програми серед населення м.Тернополя, видруковано постери «Дітям потрібна родина!... Чому дорослі цього не розуміють?» та поширено соціальну рекламу на біг-бордах, сіті-лайтах, у громадському міському транспорті та тролейбусах, залучено батьківські комітети шкіл та дитсадочків міста Тернополя, проведено прес-конференцію для поширення доброї справи в інтересах захисту й відпочинку діток під час Великодніх свят. Окрім ЗМІ, місцями розповсюдження соціальної реклами були Пасажирська станція «Тернопіль», місцевий і приміський транспорт та поїзди, ТРЦ «Орнава», Тернопільський ЦУМ, у ліфтах багатоповерхових будинків м.Тернополя, озвучування на громадських зупинках, відділення пошти, дитячі садочки та школи.
Серед здобутків й успіхів щодо постійної реалізації програми пан Володимир відмічає, що у співпраці із органами влади, бізнесом і суспільства можна реально допомогти дітям, які цього потребують, зокрема налагодження і встановлення постійних контактів між дитиною і родиною. З метою якісного підбору дітей по даній програмі, котра передбачає: реалізацію права кожної незахищеної дитини бути і виховуватися, розвиватися в сімейному оточенні задля задоволення найкращих інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в період Великодніх свят у 2011 році; виховати почуття родинного спілкування, подарувати неповторні миті щасливого дитинства та тепло сімейного благополуччя для дітей, у котрих немає родин; встановити і налагодити нові контакти та подальше спілкування з соціальними родинами в період дитинства та шкільних років; на виконання Конвенції ООН «Про права дитини» спільно з органами влади та місцевого самоврядування допомогти дітям-сиротам, які опинилися у скруті, соціально-шефські родини формуються у три умовні групи:
 Згідно обліково-реєстраційних записів у картках родин, які виявили власне бажання подарувати свято дітям на Великдень, зазначено, що 30 % у родин немає власних діток, 64% хочуть прийняти діток такого ж віку й статі, як і у них рідні дочки й сини, а решта 6% - згідні прийняти будь-яких діток, незважаючи на вік та стать.
Загальний кошторис програми, виражений в матеріальній і благодійній допомозі, складає 19,5 тис. грн., не враховуючи розповсюдження соціальної реклами в ефірі та радіомовленні, на конструкціях зовнішньої реклами та транспорті, а також розміщення у ЗМІ та в Інтернеті. Бюджет включав в себе виготовлення соціальної реклами: друк листівок, постреів (різних форматів та кількості), придбання канцприладдя, замовлення платних інформаційних довідок на кожного представника родини (чоловіка і жінки) про наявність відомостей щодо притягнення до кримінальної відповідальності від управління інформаційних технологій УМВС України в Тернопільській області, відрядження та поштові витрати щодо перевірки родин, страхування дітей під час перевезення, транспортні витрати та придбання пального, телекомунікаційні витрати на зв'язок, відрядження під час здійснення перевірок ново зареєстрованих родин, проведення інформаційних компаній у віддалених місцевостях з поширенням даної доброчинної справи. Виходячи із вищенаведеного можна ствердити, що 50% витрат складають транспортні перевезення організованих груп, 25% витрат – виготовлення, друк соціальної реклами, 16% - кошти спрямовуються за видачу платних довідок про наявність чи відсутність судимості під час проведення доброчинних намірів в інтересах дітей, 6,5% - кошти спрямовується на організаційні витрати, тобто відрядження, телефонні та адміністративні витрати, придбання необхідних матеріалів та поштові витрати, пов’язані з перевірками родин у віддалених місцях, 2,5% - витрати, що пов’язані з страхуванням дітей під час транспортних перевезень та непередбачувані чи додаткові витрати, пов’язані з миттєвим реагуванням щодо наданням допомоги.
Правління Організації «БРАТЕРСТВО СИРІТ» висловлює глибоку вдячність всім учасниками програми – соціальним родинам і тим, які проявили активну участь, щоб подарувати щасливі миті дитинства та шанс відчути себе щасливими під час Великодніх свят, міському голові м.Тернополя Сергію Надалу, працівникам служб у справах дітей та неповнолітніх міст й районів Тернопільської області, постійним партнерам щорічної суспільно-доброчинної програми «Подаруйте радість дитині у родині» головам Правління ВАТ «Тернопільське АТП-16127» Шильману Олександру Леонідовичу, голові Благодійного фонду «Майбутнє сиріт» Назаренку Андрію Григоровичу, голові Правління ЗАТ «Тернопільський завод ЗБК» Тимчуку Михайлу Павловичу, директору ТФ СК «Універсальна» Вітюк Ларисі Іванівні, а також кооператив «Іскра», Тернопільська облспоживспілка, ПП «Влад», ТОВ «Скіфія», підприємці Дюжок О.В. і Волошин М.В.,  загальноосвітні школи міста Тернополя № 14, № 30, та іншим приватним особам та організаціям. Виходячи з інтересів дітей до даної програми у 2011 році приєдналися управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації та МНС України в Тернопільській області, а також дану програму було поширено і віддаленому районі Тернопільської області за ініціативою правоохоронних органів – див. http://zz.te.ua/dity-syroty-svyatkuvaly-pashu-v-rodynah-ternopilskyh-militsioneriv/.
Враховуючи інтереси осіб, яким небайдужі долі діток, які готові прийняти діток на свята, запрошувати і відвідувати їх на вихідні дні та шкільні канікули, громадсько-молодіжна організація «Братерство сиріт» звертається відкрито до органів влади України всіх гілок прийняти (внести) зміни до чинного законодавства (зокрема, Закон України «Про інформацію»), яке б реально захищало дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже, брати гроші з осіб за платні довідки про наявність чи відсутність сидимості, які прийшли з доброчинними намірами чи від неприбуткової організації, яка ініціює проведення благочинних програм в інтересах захисту та відпочинку дітей, вважають багато чиновників і громадян Тернопільщини, неприпустимо. Тому слід Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України вивчити реальні обставини й мотиви, котрі зазначено вище, вчинити всіх кроків і дій, бажано до 1 червня 2011 р. – Міжнародного дня захисту дітей, щоб при національному усиновленні чи іншої форми виховання дитини не було жодних перепон для наших співвітчизників. Даним особам, які виявили таке бажання необхідно йти на зустріч, і ні в якому разі не брати тих копійок, які спрямовуються в дохід держави, за видачу будь-яких платних інформаційних довідок чи сертифікатів. У пропозиціях, хотілося, щоб даний процес не тривав так довго, адже людський фактор є вищим. Було б доцільно розробити механізм безплатного і позачергового збору документів для громадян до 10-ти днів з передачею дитини для встановлення контакту в родину, яка виявила безкорисливе бажання та проявила щиросердечну ініціативу. Таким чином, можливо з прийняттям змін до Закону України «Про інформацію», усім представникам соціальних родин не потрібно буде платити за платні довідки про наявність чи відсутність судимості, якщо це стосується забезпечення прав дитини (державної чи без статусу), що буде успіхом у наступних доброчинних програмах чи акціях при встановленні контакту з дитиною.

Враження діток, які побували у родинах є досить позитивними й сприятливими для їх цілісного розвитку, від діток, які побували п’ять днів у гостях в родинах, звучали слова: «я не хочу повертатися до школи, але нам треба їхати до школи на навчання», «я хочу, щоб мене забрала ця сім’я й на літні канікули», «ми гарно провели час і мріємо знову потрапити до цих добрих людей, у якій нам дадуть все, що нам потрібно», «я класно провела час і буду рада, якщо мене заберуть знову», «в цій сім’ї мені було супер, я хочу бути в ній, в селі», «дуже дякую тим людям, які мене вперше забрали на свята і не хочу їхати назад», «все було добре, я була прикладом для рідних дітей – двох дочок», «я гралася з дітьми і буду їм писати листи, мені відомо всі їх дати народження», «мені в сім’ї цікавіше, а ніж в школі», «я вперше в сім’ї і хочу, щоб мене знову забирали ті самі люди», «бачите, я їхала з одною торбинкою, а повертаюся з трьома пакунками, які мені подарували, дали в сім’ї», «я буду чемною в школі, щоб мене відпустили знову в цю саму сім’ю», «планую побувати в цій сім’ї і не один раз», «дуже-дуже сподобалося», «думала, що в селі не дуже так, але в селі сподобалося, все прекрасно і чудово», «я би десять років там прожила, в цій сім’ї», «в сім’ю хочу дуже». Успіхом зазначеної програми є те, що всі соціальні родини були задоволеними дітками, які до них потрапили в гості. Зі слів багатьох родин можна зробити наступні їх вислови: «ми не очікували, що такі гарні діти до нас потраплять в родину», «різниці майже не відчувалося між власними і цими дітками, вони немов нам рідні», «я ставила дитину з школи за приклад, щоб моя власна дитина вчилася того чого не вміє», «дитина дуже вихована і щира, без дозволу нічого не бере, про все розпитує», «характери наших дітей і дітей, яких ми взяли в сім’ю збігаються, вони просто подружилися», «дякуємо за таку чудову справу, ми обов’язково будемо брати цих дітей, якщо ви нам їх дасте знову», «діти адаптовані повністю, навіть не помітила, коли моя дитина і дитина запрошена почали одне з одним розмовляти, навіть розказала всю свою автобіографію», «на другий раз буду брати двох дітей», «щоб сказати, що дитина чужа, ні, таке як своє рідне» «діти з школи стали членами нашої великої сім’ї», «дитина просто золота, вихована, я навіть не очікувала, дійсно не очікувала, що така гарна дитина», «обов’язково візьмемо дитину на канікули, якщо пустять». За такий короткий період перебування діток у соціальних сім’ях, майже, кожна родина виявила бажання запросити дітей на літні канікули (від двох тижнів до одного місяця). Отож, кожна родина, яка виявила намір запросити дитину на літній період відпочинку, повинна контактувати з керівництвом школи-інтернату і службою у справах неповнолітніх та дітей за місцем свого проживання.    


Організація «Братерство сиріт» запрошує інші райони та обласні центри України приєднатися до таких успішних кроків та розпочати чи започаткувати у жовтні місяці 2011 року місцеву суспільно-доброчинну програму «Подаруйте радість дитині на Різдво у родині» у Вашому районі чи області або в місті. Успішно набутим 6-ти річним досвідом Організація «Братерство сиріт» поділиться зі всіма зацікавленими особистостями та організаціями. Якщо Ви готові реально допомогти дітям на місцях і Ваша організація співпрацює з сиротинцями чи інтернатними закладами, має на меті реально допомогти дітям, просимо телефонувати, писати за нижченаведеними реквізитами та організовувати у себе подібні програми:

Тел. 0 (352) 40-01-09, тел. / факс 0 (352) 22-03-21, моб. 0-97-4642370
(Володимир Мазур), Ел.-пошта: orphans.office@yahoo.com, office_orphans@yahoo.com;

Адреса Правління ГМО «Братерство сиріт»: бульвар Т.Шевченка, 23, офіс 69, (3-ій поверх гот. «Україна»), м. Тернопіль, 46001.

Адреса для листування: Організація «Братерство сиріт», а/с 11, м. Тернопіль, 46001.

Звіти по даній програмі відображено також:

http://www.umvsu.gov.te.ua/?menu=info&id=2&idnew=285


«28» квітня 2011 р.

Інформацію підготовлено:
Володимир Іванович Мазур,
 президент ГМО «Братерство Сиріт»,
 керівник суспільно-доброчинної програми
«Подаруйте радість дитині у родині»Немає коментарів:

Дописати коментар