Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 14 квітня 2012 р.

Діти-сироти: на порозі дорослого самостійного життя56 старшокласників Новосільського обласного спеціального навчально-виховного комплексу, Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання, Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовокю, Закладу освіти І-ІІІ ступенів "Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр"  завершили своє здобуття практичних життєвих навичок у рамках проекту «Діти-сироти: на порозі дорослого самостійного життя», який реалізовує громадська організація "Братерство сиріт".
Володимир Мазур, президент ГМО "Братерство сиріт", розповів, що "раніше, згідно з законодавством, дітей забезпечували пам’ятками із нормативно-правовими документами, одягом, взуттям, посудом та іншим необхідним інвентарем. Натомість матеріальне забезпечення не вирішує проблеми неготовності сиріт до самостійного і дорослого життя. Сьогодні на державному рівні відсутнє фінансування для проведення тренінгів та інших освітніх заходів, спрямованих на те, щоб випускники інтернатних закладів могли визначитися, чим хочуть і зможуть займатися у своєму житті, обирати заняття за покликом серця, будувати міжособистісні стосунки, створювати повноцінні сім’ї. Цю функцію виконують громадські організації та благодійні фонди".

Партнером у цій важливій і потрібній справі став обласний фонд «Майбутнє сиріт», а співпартнерами були голова Правління ПАТ «Готельний комплекс «Тернопіль-Галичина» Станіслав Головко, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського Леонід Ковальчук, директор Тернопільського обласного центру зайнятості Петро Химейчук, директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк і мер міста Тернополя Сергій Надал.
"Ми вдячні волонтерам тренінгової програми, а саме Олені Жильцовій, Івану Папішу, Михайлу Ягусевичу, Роману Зюбрецькому. Вони знайшли час і можливість, щоб поділитися своїм досвідом із сиротами, організувати їхнє дозвілля у вечірній час", – додав Володимир Мазур.
Голова благодійного фонду "Майбутнє сиріт" Андрій Назаренко повідомив, що "у нас постійно проводяться благодійні акції. Окрім того, ми підтримуємо випускників інтернатів матеріально. Наш фонд допомагає з оплатою проживання в гуртожитках, навчання студентів-сиріт, які вже вийшли з того віку, коли вони перестають отримувати будь-яку допомогу від держави".
Випускники шкіл-інтернатів свою участь у програмі вважають потрібною, оскільки з тими проблемами, з якими стикаються сироти, залишивши опікунський дім, важко впоратися самостійно.


Випускниця обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей з ДЦП Діана Ферару зазначила, що "діти не вчаться жити без підтримки інших, вони постійно знаходяться під наглядом. Майже ніхто не вміє правильно витрачати гроші, планувати свій бюджет і шукати шляхи для самореалізації".
Інша учасниця програми Зеновія Жила, вихованка Новосільської школи-інтернату, зрозуміла, що хоче стати висококваліфікованим перукарем. "Я зрозуміла, що здобувати омріяну професію буде не так легко, як я собі уявляла. Своє вміння заплітати коси, робити зачіски поки що практикую на молодшій сестрі і друзях в інтернаті. Але тепер знаю, що далі мені треба буде здобути відповідну освіту і досвід".
Випускник Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату Василь Цинівський поділився своїми враженнями від участі в програмі: "Після тренінгів я визначився з тим, що робитиму в житті. В мене в голові ніби вималювався певний план. Спершу докладу всіх зусиль, щоб успішно закінчити школу-інтернат, але в цей же час буду думати над тим, куди вступати. Також усвідомив те, що можу вже заробляти собі на життя, оскільки маю певні навички щодо ремонту квартир, меблів і т.д. В результаті тренінгів прийшло розуміння важливості сім’ї в житті людини, на чому мають базуватися сімейні стосунки".

Загалом сиріт ознайомили з навичками спілкування, захисту своїх прав, формування особистості, розвитку життєвих перспектив, розповіли про дружбу, кохання, сім’ю та секс. Всі 12 тренінгів, а це 6 заїздів по дві різновікові групи, проходили на базах Тернопільського центру зайнятості та Навчально-оздоровчого комплексу "Червона калина" Тернопільського державного медичного університету. Також вихованці - майбутні випускники з Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою мали змогу побувати на оглядових екскурсіях по підприємтвах у смт. Микулинці, Теребовлянського району. Вони відвідали ливарні цехи, де виливають метал на фірмі "Булат" і Микулинецький пивзавод, який працює за новітньою системою ISO-стандартів. До всіх майбуніх випускників в конгер-центр "Червона калина" заїхали колишні випускники з інтернатів Тернопільщини, щоб їх підтримати в майбутньому житті та розповідали про сумні та радісні історії з власного життєвого шляху, давали настанови й поради, яким треба бути в житті, після виходу з інтернату. В кінці даного заходу кожний випускник отримав продукцію ТМ "Amway", яку любязно спрезентувавли успішні підприємці і бізнесмени в сфері електронної комерції від Торгового Центру "Атріум" Ірина та Тарас Демкури.  

Представники фонду «Майбутнє сиріт» і члени організації «Братерство сиріт» висловлюють щиру подяку за підтримку і допомогу Європейському Союзу через Міжнародний благодійний фонд «Друзі Дітей Україна», а також Тернопільській міській раді та багатьом іншим, які з розумінням поставилися до важливості такої програми.
На майбутнє Організація "Братерство сиріт", маючи значний власний досвід і спільно з владою та бізнесменами на Тернопіллі планує створити ком'юніті центри для практичної соціалізації сиріт-випускників. Дані реальні довготривалі плани перебувають в стані домовленостей та ефективності впровадження. 
А тому, Організація "Братерство сиріт" шукає таких спонсорів, благодійників та людей, які зможуть стати наствниками для подальших перших  кроків самостійного життя випускників. 

На даний час кожний випускник очікує впевненого старту. Організація "Братерство сиріт", з Вашою допомогою і підтримкою в майбутньому сиріт, зможе подарувати набори речей та інвентарю першої необхідності, щоб життя було впевненішим і не було різниці в соціумі між різними категоріями осіб. До складу набору випускника можуть ввійти, а саме: сумка дорожня, ковдра/одіяло, спортивний костюм, кросівки, посуд столовий (ложка, виделка, миска мілка, миска глибока, чайна ложечка, ніж, кружка), кухонний посуд (сковорідка, каструлька, сотейник, дощечка для нарізки продуктів та овочів), електрочайник, праска, фен-сушка, комплект постійльної білизни, куртка демісезонна, ремінь чоловічий, жіноча сумочка, парасоля, дзеркальце, вішак для одягу, тапочки кімнатні, набір рушників, туфлі, подушка, сумка для косметики.

Раді Вас чути і завжди бачити і запрошуємо всіх небайдужих осіб, успішних людей приєднатися до акції "Діти-сироти: на порозі саомостійного життя" та подарувати їм частинку свого серця й душі, щоб полегшити їхній життєвий шлях хоча б на перших порах їхнього самостійного життя.
Конт. телефони: 0-352-400109, 0-352-220321, моб. 097-4642370, ел. пошта: orphans.office@yahoo.com 
Адреса Організації "Братерство сиріт": м.Тернопіль, бульвар Шевченка, 23, офіс 69 (3-ій поверх колишнього готелю "Україна").


З повагою
Ігор Українець, Володимир Мазур


.

Немає коментарів:

Дописати коментар