Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 29 травня 2013 р.

Зліт майбутніх випускників інтернатних закладів Тернопільщини - 2013


З В І Т
про зліт випускників «На порозі самостійного життя»

З 17 по 19 травня 2013 року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона Калина» пройшов вперше на Тернопільщині трьохденний підсумковий зліт-табір «На порозі самостійного життя». Участь в таборі взяли 50 вихованців випускних класів із дитячих будинків смт. Коропця, м. Бережан і м.Тернополя та 16 волонтерів і тренерів. Табір відбувся як підсумок тренінгів, які діти пройшли з лютого по травень 2013 року. Організатори Програми «Діти-сироти: на порозі самостійного життя»:  Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт» та Громадсько-молодіжна організація «Братерство сиріт».


День 117 травня 2013

Відкриття табору відбулося у кінопалаці ім. І.Франка, куди були запрошенні усі небайдужі люди, бізнес та державні і недержавні організації. На жаль, благодійники мали важливіші справи, а тому більшість не змогла бути присутніми. Діти вручали Подяки і квіти партнерам, спонсорам, благодійникам  програми тренінгів. З присутніх були представники Управління освіти і науки та управління у справах дітей Тернопільської обласної держадміністрації, а також представник від Центру зайнятості. Лунали слова побажання та подяки за надану можливість дітям розвиватися.  Після спільної фотографії, усі разом відправилися на автобусах із супроводом ДАІ на базу відпочинку «Червона Калина».
Після вечері, усі учасники були поділені на команди з різних шкіл. Кожній команді було видане завдання придумати назву та девіз. Відбувся свого роду Вечір знайомства, оскільки учасники були з різних шкіл Тернопільщини.
День 218 травня 2013

Погода була сонячна та тепла. Після сніданку, усі учасники команд отримали кольорові галстуки і канцтовари для роботи у таборі. Кожна команда презентувала себе та малюнок з назвою та девізом команди перед іншими учасниками. Учасники були поділені на міні групи по 8 осіб в команді для ефективнішої роботи кожної молодої людини. Таким чином, були наступні команди: Дружба, Динамо, Бемс, Форсаж, Динаміти, Джампери.
Після презентацій, усі прийняли участь в спортивно-туристичних змаганнях, які для учасників підготували представники Тернопільського обласного центру туризму. Було всього шість станцій, під час проходження яких, команди отримували бали і штрафи. Дітям дуже сподобалося робота у команді та присутність змагального духу. Після чого, почалася робоча частина Табору. Тренери Програми розробили власні станції і присвоїли їм назви на теми, які діти проходили під час тренінгів з уроків самостійного життя протягом лютого – травня місяців: Я – особистість, Навички спілкування, Вибір життєвого шляху, Як правильно розпоряджатися часом і грішми, Дружба, кохання, сім’я: грані невідомого, Я та моє репродуктивне здоров’я. 


Це були вікторини, головоломки, задачі – всі вправи, які дозволяли кожній команді заробляти бали за правильні відповіді. Тобто, на цих  станціях, діти повинні були пригадати матеріал з тренінгів та закріпити знання відповівши на ряд задач. На кожну станцію виділялося по 30 хвилин роботи, після чого команда переходила на наступну станцію. Таких робочих станцій було шість. Робота тривала до обіду, а після обіду усі учасники вирушили до міста Тернополя на майстер класи з приготування їжі. Перед тим, як приступити до процесу готування, усі команди роз’їхалися по супермаркетам міста Тернополя для закупівлі необхідних продуктів, що були в меню. 

Чотири команди готували страви в Кооперативному коледжі (вул.Руська), а інші три команди готували страви у ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі (вул.Бандери). Зацікавленість, активна робота в майстер-класах немала меж, дітям дуже сподобався цей етап табору. Учасники дегустували приготовлені власноручно смачні страви і ділилися враженнями. Кожен учасник отримав кухонний фартушок та рушник в подарунок, а також картки-рецепти приготування цих страв.

Після майстер класів учасники повернулися на базу відпочинку і після вечері усі разом збирали дрова для ватри. Біля ватри відбулося фотографування, спілкування з колишніми випускниками про їх життя після школи.День 319 травня 2013

Зранку після сніданку, відбулася робота в міні групах. Керівниками міні груп стали колишні вихованців, випускники інтернатних закладів. Кожна команда обговорювала, а потім презентувала тему «Моє майбутнє після школи». 

Учасники у малюнках та словах висловили власні думки про страхи та побоювання після виходу зі школи, про свої сильні сторони і таланти, які допоможуть їм досягнути поставлених цілей у житті. Презентації були у всіх командах цікаві, пізнавальні і заставили учасників задуматися уважно над подальшим самостійним життям.Після кави-перериву, до табору завітали представники державних установ та органів місцевого самоврядування. Для успішного втілення заходу «Запитання – відповіді: крок у майбутнє» взяли участь представники підпорядкованих структурних підрозділів обласної державної адміністрації:

-       Долинний Володимир Васильович – перший заступник начальника управління освіти і науки;
-       Якимів Христина Олегівна – головний спеціаліст служби у справах дітей;
-       Штик Олена Ярославівна – заступник директора Теребовлянського районного центру зайнятості;
-       Баб’як Тетяна Михайлівна – провідний спеціаліст Теребовлянського районного центру зайнятості;
-       Васенда Володимир Романович – начальник реєстраційної служби Теребовлянського районного управління юстиції, депутат Тернопільської обласної ради;
-       Козак Тамара Павлівна – головний спеціаліст управлінні соціальних гарантій та компенсацій головного управління праці та соціального захисту населення;
-       Івахов Володимир Васильович начальник управління соціальних гарантій і компенсацій головного управління праці та соціального захисту населення;
-       Бойко Ірина Василівна – представник управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області;
-       Перхалюк Володимир Зеновійович – представник територіального підрозділу Управління ДМС в Тернопільській області у Теребовлянському районному секторі;
-       Верхоляк Андрій Володимирович – представник Теребовлянського РВ УМВС України в Тернопільській області.


Постійна тісна співпраця МО «Братерство сиріт» із органами місцевого самоврядування і зважаючи, що переважаюча більшість майбутніх випускників охоче йде поступати до навчальних закладів міста Тернополя, то від Тернопільської міської ради взяли участь наступні кваліфіковані фахівці:
-       Мелех Ольга Романівна головний спеціаліст, юрисконсульт служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради;
-       Микитюк Ульяна Анатоліївна – начальник відділу з прийому громадян Тернопільського міського центру з нарахування та виплати допомог;
-       Болдіна Анна Сергіївна – фахівець із соціальної роботи Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 Зібравши учасників у великій залі, вони кожен представив себе та свою службу і чим конкретно вони можуть допомагати випускникам з числа сиріт. Після чого, діти задавали запитання на болючі  і хвилюючі їх теми кожному з представнику влади: житло, майно, освіта, працевлаштування, отримання пільг, здача ЗНО та питання з прав і свобод.

Після обіду діти отримали можливість поплавати в басейні. Після перериву, учасників залишили на 30 хвилин сам-на-сам, щоб вони підготували власні історії про захід та плакати Історії успіхів команд. Було приємно спостерігати за презентацією підготовлених плакатів команд. Найбільше вразило, що у кожній команді висловились так: «коли нашу команду утворили з представників різних шкіл, то ми не знали, що ми будемо робити разом, і ми не знайомі і все було напружено, але вже на перших хвилинах знайомствах ми здружилися і кожен активно брав участь у процесі роботи команди, підтримували один одного і ділилися власними думками, що дозволило відкритися і здружитися». Вихователі дитячих установ зауважили, що під час табору жоден не порушив порядок і здивував їх з позитивної сторони.
На церемонії закриття табору, усі команди отримали подарунки та саме найголовніше – сертифікат про проходження програми «На порозі самостійного життя»  і отримав високу оцінку.
Діти не хотіли прощатися з командою волонтерів, і дуже довго не могли піти до своїх автобусів, які розвезли дітей по їхніх школах з надією, що в наступному році ми знову всі зустрінемося. Волонтери благодійного фонду «Майбутнє сиріт» та МО «Братерство сиріт» мають бажання підтримувати майбутніх випускників інтернатів, якщо буде підтримка з боку держави та меценатів.
Висловлюємо від імені дітей-сиріт щиру Подяку усім підприємцям та організаціям за розуміння про турботу за майбутнє дітей. Особливої Подяки заслуговують Управління освіти та науки Тернопільської ОДА, Тернопільська міська рада, ПАТ «Тернопіль-готель», Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я. Горбачевського, Центр розвитку підприємництва «Успіх», Тернопільський регіональний центр зайнятості  за активне сприяння у проведенні соціально-благодійної програми «На порозі самостійного життя».

Звіт підготували: 27 травня 2013 року

Андрій Назаренко,
голова фонду «Майбутнє сиріт»,
моб. 097-5530820,
ел.-пошта: nazardc@yahoo.com
Володимир Мазур,
президент МО «Братерство сиріт»,
моб. 097-4642370,
ел.-пошта: orphans.office@yahoo.com


З історій успіхів частини учасників програми
злету майбутніх випускників на Тернопільщині у 2013 році:

Під час перебування в таборі «Червона калина» я брала участь в різних конкурсах, але найбільше мені запам’яталось те, як ми самі ходили за покупками і готували страви. Дуже сподобався колектив, який нас оточував, сподобалось те, що ніхто нікого не ображав, була взаємоповага, і було дуже весело. Всі були дуже активні і енергійні. Також ми класно розважались, купались в басейні, був супер вечірній вогник, де ми співали, веселились і було дуже класно. Мені були до вподоби спортивні змагання, які тут проводились, особливо ходити по канаті і розкладати палатку. Тут було супер, гарні умови проживання. Сподобалось все!
(учасниця з команди «Дружба»)

Під час перебування в таборі, в «Червоній калині», я провела гарно час. В п’ятницю ми приїхали, поділилися на групи, готувалися до презентації своєї команди. Зранку, в суботу, в нас була спортивна естафета. Спочатку здавалося, що буде складно, але згодом, я зрозуміла, що буде цікаво і весело. Потім, ми ходили на інші естафети, було теж класно. Після обіду ми поїхали в Тернопіль, в Вище професійне училище. Ми готували їжу. Приготування їжі мені сподобалося найбільше! Вечором було вогнище, ми теж класно повеселилися. В неділю до нас приїжджали представники влади, я взнала багато корисної інформації для себе. Але, нажаль, табір добігає кінця, я буду за всіма сумувати і надіюся, що ми ще зустрінемося.
(вихованка з м.Бережан)

Під час перебування в таборі «Червона калина» я брала активну участь у різних конкурсах. Найбільше сподобалось естафети, також конкурси, які проводили тренери обидві Наталі, Женя, Юра, Ірина і Ольга Богданівна. Моя команда називалась «Дружба». Наш девіз був: Дружба – це супер, дружба – це клас! Хто хоче дружити звертайтесь до нас! Я будучи капітаном команди, дуже мені сподобалось нести таку відповідальність за свою команду. Класно зі всіма подружилась. Також було цікаво поспілкуватись з людьми з різних організацій. Ми їм ставили запитання, а вони на них відповідали. Вода була класна в басейні. Одним словом було прикольно, класно і дякую всім, а іменно: Володимиру Мазуру, Володимиру Яворському, Ірині Вакалюк, Андрію Назаренку, Соломії Худчак, Василю Меушу, Василю Гриньківу і Роману Зюбрецькому. І ще було прикольно готувати. А як було смачно!
(капітан команди «Дружба»)

Мені сподобалося все, бо з кожної гри або консультації ми можемо взяти щось для свого життя. В перший день, коли ми приїхали ми легенько познайомилися і знайшли спільну мову з командою і далі в конкурсах, і у іграх. Ми легенько спілкувалися і у нас не було ніяких проблем, сварок, перешкод. Ми один одного підтримували і старалися здобути перемогу. Коли ми їздили до Тернополя і почали готувати, то я взяла для себе дуже багато порад. Урок з приготування страв запам’ятався і я думаю, що це мені знадобиться в житті. Коли ми проходили станції, я все пригадувала, що колись тренери про це все розказували і мені це в житті пригодиться: правильно спілкуватися, знати про себе, помилки і як виправити свій характер, про дружбу і власні звички. У неділю мені сподобалася розповідь працівників різних служб і це добре, що ми маємо їх координати. Це мені допоможе, якщо у мене станеться якась проблема, то я легенько зможу її виправити за їх допомогою. І класна ватра, де всі приймали участь на вогнищі. Дуже приємно було бачити, як радіють інші діти. Природа в таборі – клас! Тренери – супер! Було цікаво, мене емоції переповняли одні за другими і я ці дні разом з вами дякую всім!!!
(учасниця Надія Пукало з команди «Джампери»)

Мені найбільше сподобалося всі дні, бо кожного дня я дізнавалася щось нове і цікаве. Це був цікавий відпочинок з новими людьми, змагання, де я вперше буру участь. Моя любима команда, яка завжди буде найкраща. Можливо ми не получили перше місце, але ми все одно самі-самі кращі. І надіюся ми дальше будем спілкуватися.
(учасниця Таня з команди «Джампери»)
Тут дуже круто і класно, я провів неймовірно добре час. Тут прикольні тренери і вожаті. Мені не було зовсім нудно, бо після одного чогось цікавого наступало щось інше та інше. Харчування було добре і номери житлові добрі. Кльово скупнувся в басейні. Хочу ще сюди. Ще я відірвався на більярді і конкурсах з перешкодами. Сподобались конкурс-перевірка по пройдених темах на тренінгах. Сподобалось спілкуватись з працівниками різних служб і я дізнався і пригадав багато чого, що для мене є корисним. Кльово було на кулінарії та ще й на ватрі. Сподобалась мені моя команда і наставники, які нам усім допомагали. Дякую за все!
(учасник з команди «Джампери»)

Як ми приїхали у табір, то нас поділили на групи. В моїй групі були незнайомі мені діти. Нам дали завдання: придумати назву, девіз і намалювати плакат. Відтоді я з ними подружився, ми разом швидко придумали все і намалювали плакат і у нас все дуже гарно вийшло. Тоді ми познайомилися один з одним, розказали про себе. На другий день в нас були навчально-спортивні завдання. Хоть в нас не усе виходило, але змагання пройшли з усмішкою на лиці. Ми були зібрані, робили все разом і в нас все получалось. Особливо мені сподобався вечір. Ми співали, танцювали, розважались, стрибали, спілкувались. Один словом все було чудово. Наступний день був завершальним і попри те, що ми малювали, виступали було трохи суму тому, що це останній день і скоро їдемо. Цей день теж був найкращим, так було все організовано, що ми були всі дуже знайомі і рідні. Ці дні пішли мені на користь. Мені все сподобалось.
(учасник з смт.Коропець Павлік Амін)

Мені дуже сподобалась естафета . Змагання було дуже весело, цікаво і корисно. Квест: дружба, кохання, сімя, .. майстер клас із приготування страв. Знадобиться мені це у майбутньому житті при створенні сімї, навчанні у різних закладах. Загалом мені все сподобалось. Багато почула для себе корисної, цікавої інформації… Чудово провели час. На мою думку, дуже важливо, щоб створювались такі табори. Хотілося б ще приїхати, поспілкуватися, провести чудово час… Волонтери цікаві, веселі, з ними добре порадитись, поговорити, поділитися враженнями. Вони вислухають, підтримують, допомагають, діляться із нами своїм досвідом, життям…
(учасниця команди «Динаміти» Тетяна Почтар)

Я задоволена тим, що потрапила в цей табір. Ввечері нас поділили на команди і дуже вдало, тобто з різних місцевостей. Адже в житті нам прийдеться спілкуватися не тільки з своїми друзями. З часом ми ближче познайомилися і вже наступного дня дружно приймали участь у квестах. Тож перша частина дня пройшла весело. Після обіду ми поїхали у ВПУ ресторанного сервісу та торгівлі і готували млинці. Найбільше мені сподобалося дегустація. Ввечері розпалили ватру і трохи повеселились. В неділю ми намалювали плакати, на яких писали наші плани на життя після закінчення школи. Я задоволена, що приїхала сюди і попала в команду «Динамо». З нами працювали постійно приємні люди і оточувала гарна природа. Я вдячна організаторам табору і всім, хто брав у ньому участь за гарно проведений час.
(учасниця з м.Тернополя)
     
В кіно палаці було урочиста зустріч, де нам все роздали: сумки, матеріали, надруковані поради, фотоальбоми з пройдених тренінгів та фотографії. Чудово нас зустріли. Коли ми приїхали в табір «Червона калина», ми поселилися, потім ми всі познайомилися і поділилися на команди. Коли нам сказали, що ми повинні змагатися, я не дуже був в захваті. Але ці змагання з туризму мені дуже сподобалися. Ми організовано з командою працювали, були всі дуже активні. З цією командою я дуже поріднився. Мені дуже сподобалося працювати разом в команді, один одного піддержували, допомагали. Ц ще коли ми організовано всі команди робили ватру, класно пофоткалися, дружньо співали і танцювали. Коли мали варити, я не дуже був в захваті від того, але мені сподобалося те, що я зробив і можу більше. Я надіюся, що це все ще раз повториться.
(учасник з команди «Динамо»)

Коли я приїхала сюди, то не сподівалася побачити як тут гарно, природа дуже класна і є тварини. Спочатку трохи переживала до якої групи попаду, але пізніше, коли вже команди були вибрані, то я попала в дуже класну нашу групу. Я побачила, що в нашій команді, за ці три дні, ми були дуже дружелюбні, підтримували одне одного, і старалися бути веселими, цікавими для інших. Так само мені дуже сподобалися вчорашні квести. Це дуже цікаво гратися, відгадувати, лазити, бігати і бути активним. Це просто моя мрія, яка збулася. Попробувати бути на таких змаганнях, бо це просто цікаво. Пекельна кухня це взагалі класно, словами не передати. Це такі емоції. Як ми їхали в супермаркет «Орнаву», всі ми разом п’ятеро вибирали продукти по списку. Людям було дуже любопитно звідки ми в таких ярких хустинках, і що ми робимо. На кухні ми командою готували страви і мені сподобалося те, що кожен з нас знав своє місце і що робити. Пізніше ми оцінювали страви, яка найкраща. Я перший раз в житті побувала на ватрі та й ще з такою великою кількістю людей. Ми класно провели час. Сьогоднішній день – зустріч з консультантами мене де чого навчили з питань освіти. Я взагалі не шкодую, що я тут, але жаль, що вже може більше не зустрінемося.
(учасниця з команди «Динамо»)

Мені дуже сподобався табір. Тут проводиться дуже потрібні нам для подальшого життя уроки. Навчають як правильно вступати у самостійне життя. Кожен вихователь був дуже класний, ніхто не сварив та старалися кожній дитині приділити максимально часу. Я з Тернополя і мені сподобалися учасники з Коропця і Бережан. Я з ними класно поспілкувалась. Були різні конкурси та змагання. Мені навіть не хочеться звідси їхати, дуже привикла до всіх. Маю до вас одне прохання, яке б я хотіла, щоб ви прийняли до уваги. Я вже 9 клас та хочу цього року поступати, чи могли б ви брати на тренінги дітей, які вже поступили. Дуже вас про це прошу. Дякую всім працівникам за допомогою яких ми всі сюди приїхали.
(учасниця Валентина Тивонюк)

Це дуже корисно, адже вийшовши зі школи нам знадобляться ці знання готувати, а ще вести здоровий спосіб життя, тобто займатися спортом. Дуже вдалим був поділ на команди, що з різних шкіл, адже нам прийдеться в житті спілкуватися з різними людьми, а тому ми набираємося досвіду і вчимося, як правильно ставитися до людей і з ними розмовляти.
Отже, робимо висновки: природа найкраща, наставники класні, друзі класні, їжа супер, завжди я була чимось занять, а це плюс, видно, що добре готувалися до нашого приїзду. Усе пройшло як в найкращому вигляді і цим я задоволена, а отже і приємно вражена.
З повагою і любов’ю Катюха   На протязі 3 днів мені сподобалося все, а саме спортивні естафети, станції по табору, приготування страв по іншим командам, презентування плакатів і команд. Несподіванкою для мене були приїзд різних людей, які давали відповіді на різні теми, тобто питання, які турбують нас після школи. Хочу всім подякувати за те, що так кльово все придумали!
(учасник команди «Форсаж)


Мені найбільше сподобалося, що всі були дружні і підтримували один одного. Був класний колектив. Найбільше мене вразив вчорашній колектив і день 18.05.2013 р. Мені запам’яталася розповідь працівників від влади та інших інстанцій та всі старші, які були присутні протягом всіх днів. Було все – це просто супер!!!
(учасник команди «Бемс»)

Скачати звіт в PDF - http://us.ua/1134591/


Немає коментарів:

Дописати коментар